Dobre praktyki

Kupuj odpowiedzialnie, czyli kupuj tylko taki sprzęt, który na pewno będzie Ci potrzebny. Upewnij się, że jego poszczególne elementy nadają się do recyklingu i czy sprzęt jest przyjazny środowisku.

Kupując nowy sprzęt elektryczny lub elektroniczny, stary oddaj bezpłatnie w punkcie zakupu.

Korzystaj ze sprzętu elektrycznego i elektronicznego zgodnie z instrukcją, konserwuj go systematycznie, dzięki czemu przedłużasz jego sprawność, a także oszczędzasz pieniądze i środowisko.
Nie demontuj i nie naprawiaj samodzielnie - w elektrografach jest sporo szkodliwych substancji, które mogą się przedostać do wody i gleby, gdy się z nimi niewłaściwie postępuje.

Zanim pozbędziesz się zepsutego sprzętu, sprawdź, czy w Twojej okolicy jest punkt naprawy elektrosprzętu. Zanieś go tam do naprawy, dzięki temu zaoszczędzisz i przysłużysz się środowisku.
Pozbądź się z domu niepotrzebnego sprzętu. Nie trzymaj go w domu – oddaj go do punktu zbiórki.

Nie wyrzucaj gdziekolwiek. Korzystając z wyszukiwarki www.elektrograt.pl znajdziesz najbliższy punkt zbiórki elektrośmieci w okolicy.

Jeżeli już wiesz jak postępować z elektrośmieciami – edukuj innych, dziel się tą wiedzą z innymi. Włączaj się w działania edukacyjne, popularyzujące selektywną zbiórkę elektrośmieci. Bądź świadomym konsumentem i postępuj zgodnie z prawem.